Konteyner Fiyatları ve Modelleri

Konteyner Ev 48 m²
48
m2
1
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Klasik Mutfak
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
399000
Konteyner Ev 49 m²
49
m2
1
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Amerikan Mutfak
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
375000
Konteyner Ofis 360 m2
360
m2
2
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Klasik Mutfak
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
Konteyner Yatakhane 630 m2
630
m2
2
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Mutfak Yok
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
Konteyner Yatakhane 1140 m2
1140
m2
3
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Mutfak Yok
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
Konteyner Ofis 210 m2
210
m2
2
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Klasik Mutfak
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
Konteyner Tuvalet ve Duş M1
2
m2
1
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Mutfak Yok
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
Konteyner Tuvalet ve Duş M2
7
m2
1
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Mutfak Yok
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
Konteyner Tuvalet ve Duş M3
10
m2
1
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Mutfak Yok
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
Demonte Konteyner
21
m2
1
Katlı
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
Mutfak Yok
Garanti
1 Yıl
Firma Konumu
İstanbul

Konteyner Ev Nedir?

Konteyner evler isminden de anlaşılacağı üzere ikinci el konteynerlerin dönüştürülmesiyle veya çelik iskelet üzerine metal paneller kullanılarak oluşturulan fabrikasyon üretim evlerdir.

Konteyner evlerin en dikkat çekici özelliği çok ucuz olmaları ve evinizin yerini kolayca değiştirebilmenize imkan sağlıyor olmasıdır. Konteyner evler çok kısa sürede üretilebildikleri gibi, çok kısa sürede montajı yapılarak oturmaya hazır hale geliyor. Hızlı çözümler arayanlar için ideal sonuçlar veriyor. 

Konteyner evler ülkemizde güvenlik kulübesi, bekçi kulübesi, taksi durağı gibi amaçlar için de kullanılabiliyorlar. En sık rastladığımız kullanım alanları yayla ve tarlalarda geçici konaklamalar için oluyor. 

Kutu şeklinde dikdörtgen yapıya sahip olmaları konteynerleri ev üretmek için ideal  bir malzeme yapıyor olacak ki, dünyada özellikle yeni nesil mimarların konteynerleri kullanarak aşağıdaki gibi çok yaratıcı, özel tasarımlar ortaya çıkardığını görüyoruz.  Gördüğünüz gibi konteynerleri kullanarak yapılabileceklerin bir sınırı yok.

mükemmel tasarlanmış konteyner ev

Neden konteyner ev sahibi olmalısınız?

Konteyner evlerin popülaritesi son yıllarda giderek artıyor. Bu kadar çok insanın yaşamak veya farklı sebepler için konteyner evleri kullanmasının arkasındaki sebepler ne olabilir? 

Kolay, hızlı ve güvenilir

Konteyner evler aynı zamanda prefabriktir bu nedenle çok hızlı üretilebilir ve inşa alanına teslimatı yapılabilir. Kalite kontrol süreçlerinden geçer bu da evinizi daha güvenli yapar. 

Evinizin tasarımı için, çalışacağınız firmanın önceki müşterileri için yaptığı konteyner ev tasarımlarından esinlenebilirsiniz. Bu, işleri oldukça hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır. Aynı şekilde kat planınız için de firmanın önceden oluşturduğu planlardan birini seçebilirsiniz veya internet araştırmalarınız sonucunda bulduğunuz tasarımları firmanıza uygulatabilirsiniz.

Uygun fiyatlı

Konteyner evler gerçekten çok ucuz. Prefabrik ev, çelik ev veya betonarme evler gibi diğer yapı çözümlerine kıyasla 90% daha ekonomik.

Çevre dostu

Konteyner evlerin çevre dostu olduğu birçok platforma söylendi. Konteyner evleri çevreci yapan özelliklerine yakından bakalım. 

Çelik! Konteyner evlerin hammaddesi çeliktir çelik de neredeyse 100% geri dönüştürülebilen bir maddedir.

Prefabrik firmaları doğayı kirleten atık üretmezler bununla birlikte inşa sürecinde de çok az atık ortaya çıkar. Çatısına güneş enerjisi paneli eklenerek fosil yakıtsız bir yaşam fırsatı da sunan konteyner evlerin çevre dostu olduğundan emin olabilirsiniz.

Dayanıklı

Konteynerler çoğunlukla uluslararası mal taşımacılığında kullanılır. Taşınan malzemenin zarar görmemesi için çok zorlu koşullara dayanıklı olarak üretiliyor kesinlikle su geçirmediğinden emin olabilirsiniz.

Kar, yağmur ve tipi gibi hava şartlarına dayanıklıdır.

Konteyner Evlerde Yalıtım

Konteyner evlerin, diğer bölümlerde anlattığımız üzere birçok mükemmel özelliği var. Ancak bir noktaya çok dikkat etmelisiniz: Yalıtım. Kış aylarının sert ve yağışlı geçtiği bölgelerde yalıtım çok daha önemli bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor. Yalıtımsız metal duvarlar sıcak havalarda ortamı çok fazla ısıtabilir. Soğuk havalarda içinde yaşanmaz bir duruma getirebilir. Bu nedenle yalıtıma gereken önemi vermeli ve elinizi cebinize atmaktan kaçınmamalısınız. Konteyner evlerde genellikle 2 tip yalıtım kullanılıyor, bunları sizin için inceledik.

Konteyner ev yalıtımında taş yünü

Oto yıkama firmanızın karını ve verimliliğinizi en üst seviyeye çıkaracak bi yapı çözümü arıyorsanız, aradığınız çözüm çelik konstrüksiyon olabilir. Çelik konstrüksiyon yapılar geleneksel yapılara göre çok fazla tasarım esnekliği sunar. Oto yıkama gibi her m2’nin verimli kullanılması gereken bir işte mükemmel bir çözüm olacaktır.

konteyner ev taş yünü yalıtım

Konteyner ev yalıtımında sandviç panel

Çelik konstrüksiyon yapılar ticari girişimcilerin dikkatini çekiyor. Özellikle kobiler, çok yönlü, ucuz ve hızlı inşa süreleri nedeniyle çelik konstrüksiyon yapıları çokça tercih ediyor.

Çelik güçlü ve dayanıklı bir yapı malzemesi olması sebebiyle özellikle forklift ve ağır aletlerin kullanıldığı firmalar tarafından tercih ediliyor. Geleneksel yapılara göre daha az kolon gerektirmesiyle de alan maksimizasyonu noktasında firmalar için çok güçlü bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

konteyner ev eps köpük yalıtım

İlham Verici 8 Konteyner Ev Tasarımı

Keyifli zamanlar geçireceğiniz konteyner evinizi satın almadan önce rahat, şık ve fonksiyonel tasarımlara sahip örnekleri sizin için derledik. 

Özellikle bağ, bahçe ve geniş araziler için tasarlanan modern konseptleri mutlaka inceleyin.

İhtiyaca göre tasarlanabilen konteyner evlerde sıcak ve soğuk hava koşullarından korunabilir; pencerenizden dağ, deniz ve yemyeşil ovaların manzaralarına bakabilirsiniz.

Kurulumu kolay ve kullanımı işlevsel olan hazır konteyner evlerde farklı renkler ve kombinasyonlarla şahane seçenekler ortaya çıkartmak mümkün.

mükemmel tasarlanmış konteyner ev

Konteyner Evler Hangi Amaçlarla Kullanılabiliyor?

Konteyner ev fiyatları ve tasarımlarıyla, yaşamı daha kolay ve konforlu hale getiriyor. Birbirinden şık tasarım ve fonksiyonel özellikleriyle birçok sektör tarafından farklı amaçlarla kullanılabiliyor.

Konteyner sağlık ocağı

Konteyner evler çok yönlü kullanıma olanak sağlamaları nedeniyle birçok farklı amaçla kullanılabiliyorlar. Ülkemizde sağlık ocağı olarak kullanılmaya çok uygun olan konteyner evler, içlerine tıbbi malzeme ve cihazlar yerleştirilerek tam teşkilatlı bir tıp merkezine dönüştürülebiliyor.

Çelikten konteyner evler gerekli yalıtım yapıldığında sağlık çalışanlarının verimli ve güvenli çalışabilmesi için ihtiyaç duyulan ortamı sağlayabiliyor. Hastalar da gayet rahat biçimde misafir edilebiliyor. 

konteyner sağlık ocağı

Konteyner şantiye

Farklı endüstriler ihtiyaçlara yönelik dizayn edilmiş konteyner evleri farklı amaçlar için kullanabilirler. İnşaat endüstrisi konteyner evleri şantiye ve yatakhane olarak kullanıyor.

İnşaat malzemelerinin güvenliği ve temizliği inşaat firmalarının zarar etmemesi noktasına çok fazla önem teşkil ediyor. Konteyner evler depo olarak dizayn edilerek içinde malzeme ve araç gereçler saklanabiliyor.

İkincil olarak, inşaat işçilerinin mola alanı olarak kullanılabiliyor. Bu alanda yemek ve içecek servisi yapılabilirken bunun yanı sıra mobilya eklenerek dinlenme anlamında çok daha verimli ortamlar oluşturulabiliyor.

Konteyner evler inşaat sektöründe tuvalet ve yatakhane olarak da sıklıkla tercih ediliyor. 

konteyner şantiye

Konteyner depo

Konteyner depolar binadan bağımsız veya binaya ek olarak inşa edilebiliyor. Firmanızın endüstriyel aletlerini ve ham maddelerini depolayacağınız gibi kişisel olarak da kullanılabiliyor.

konteyner depo

Konteyner güvenlik kulübesi

Konteyner güvenlik kulübeleri apartmanlar, siteler ve inşaatlarda aktif olarak tercih ediliyor. Konteyner güvenlik kabinleri fazla bakım gerektirmeden uzun süre kullanılabiliyor. Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı üretilen kabinler, uygun fiyatları da düşünüldüğünde güvenlik elemanı çalıştıran kurumlar için vazgeçilmez durumda.

konteyner güvenlik kulübesi kabini

Konteyner ofis

Konteyner evler birçok amaçla kullanılabileceği gibi ofis olarak da kullanılabiliyor. Ofis binaları içerisinde ne kadar çalışan olacağından bağımsız olarak; rahat, konforlu ve esnek olmalı. Rahat ve konforlu bir ofis alanı oluşturmak istiyor ve çok fazla para harcamak istemiyorsanız konteyner ofis çözümlerini seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

konteyner ofis

Pazarlama amaçlı konteyner ev kullanımı

Markanız için alışılmışın dışında bir pazarlama kampanyası hayata geçirmek istiyorsanız konteyner evler aradığınız çözüm olabilir. Mobil olmaları ve sınırsız tasarım seçeneği sunmasıyla konteyner evler markalar tarafından çok yönlü olarak kullanılabiliyor.

Markanız için alışılmışın dışında bir pazarlama kampanyası hayata geçirmek istiyorsanız konteyner evler aradığınız çözüm olabilir. Mobil olmaları ve sınırsız tasarım seçeneği sunmasıyla konteyner evler markalar tarafından çok yönlü olarak kullanılabiliyor.

Konteyner pop-up mağaza

Konteyner evleri kullanarak istediğiniz yere mağaza açabilirsiniz, etkinlik alanları, fuarlar, yol kenarları, otoparklar... aklınıza gelebilecek her yere bir pop up konteyner mağaza yerleştirebilirsiniz. İç bölümü müşteri adaylarınızla toplantı yaptığınız bir salon olarak kullanabilirken ön bölümde yeni ürünlerinizi insanlara tanıtabilirsiniz.

konteyner popup mağaza

Konteyner büfe

İnsanlar yaz aylarında kapalı alanlardansa açık havayı tercih ediyor, markanızın bilinen lokasyonlarının dışında işlek caddelere konteyner büfe yerleştirebilirsiniz. Büfenizde yeni ürünlerinizi tadım yaptırabilir bunun yanında satış yaparak ciro da elde edebilirsiniz.

konteyner büfe

Konteyner Evlerin Bakımı Nasıl Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu bölümde konteyner evinizin ömrünü uzatmak için bazı tavsiyelerde bulunacak, dikkat etmeniz gereken 4 noktayı inceleyeceğiz.

Çatı sistemleri için profesyonellerle çalışın

Çatıya çok fazla yük bindirecek sistemler koymayı planlıyorsanız, mesela güneş panel veya su tankı gibi. Bu işlemin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Üst kapağa bindirilecek ağır yük çatının eğilmesine sebep olabilir.

Çatınızı her daim temiz ve kuru tutmaya özen gösterin

Yoğun yağışlı veya karlı geçen günlerden sonra çatınızda su birikintileri oluşabilir. Su birikintileri çelik konteyner evinizin paslanmasına neden olabileceği gibi yer yer incelmelere de yol açabilir. Bu nedenle çatınızın bakımına ve temizliğine dikkat etmelisiniz.

Konteyner evinizin duvarlarını ve ek yerlerini sık sık kontrol edin

Konteyner evler paslanmaz çelik sistemlerden yapılsa da yıllar geçtikçe kondisyon kayıpları olabilir. Bu yüzden evinizin yerle temas bölgelerini ve ek yerlerini her hafta kontrol edin.

Konteyner evinizi kumdan uzak tutmaya çalışın

Konteyner eviniz bulunduğunuz bölgenin iklim ve yer koşullarına bağlı olarak yoğun toza maruz kalıyor olabilir. Böyle bir durum varsa dış cephenizi sık sık su ve sabunla temizlemenizi öneriyoruz.

Konteyner Ev Mi? Prefabrik Ev Mi? Sizin İçin Karşılaştırdık

Her iki yapı arasındaki temel farklılık; prefabrik evlerin istenilen boyutlarda imal edilebiliyorken. Konteyner evler ise daha küçük alana ihtiyaç duyan kullanıcılar için daha uygun olacaktır.

Konteyner ve prefabrik evler arasındaki temel farklılıklar;

 • Prefabrik evler fabrikada üretildikten sonra, kullanım yerine parçalar halinde taşınarak arazide monte edilir. Konteyner evler ise tek parça halinde taşınır ve kullanıma hazır şekilde ilgili alana yerleştirilir.
 • Duvar sistemi; standart olarak prefabrik evlerin dış duvar kalınlığı 10 cm iç duvar kalınlığı ise 6 cm olarak imal edilir. Konteyner evlerde ise dış ve içte 5 cm’dir.
 • Çatı sistemi; prefabrik evlerin çatı sistemi çelik metal askı adı verilen profillerle birbirine bağlanır. OSB kaplaması ve üzerine nem bariyeri serilir. Trapez sac veya metal kiremit ile tamamlanır. Konteyner evlerde çatı; metal şasenin iç kısımları 125 mm kalınlıkta, sac arasına EPS sandviç panel ile üretilir.
 • Zemin; prefabrik ev beton zemin üzerine kurulur. Konteyner evler  zemini metal profiller üzerine inşa edilir.
 • Sıhhi su tesisat uygulaması prefabrik evlerde sıva altı yapılırken konteyner evlerde sıva üstü uygulanır. 

İşte temel farklar bunlar. Kullanım amacınıza göre karşılaştırma yaparak, size en uygun yapıyı seçebilirsiniz.

Konteyner Evlerle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcılarımız tarafından en çok sorulan soruları ve cevaplarını sizin için derledik. Kafanızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için buradayız.

Ev tipi konteyner kaç para? Ne kadara mal olur?

21 metrekare ev tipi konteynerlerin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Banyo, WC ve yapı özelliklerinde göre 1 ila 5 oda arasında değişen konteyner modellerinin fiyatları için firmamızı aramayı unutmayınız.

Hazır konteyner ev fiyatları ne kadar?

20m2 civarı kullanıma hazır konteyner ev fiyatları diğer tüm yapılara göre çok uygun olmaktadır.

7'ye 3 konteyner kaç para?

En çok tercih edilen 7 ye 3 yani 21 m2 konteyner fiyatları firmamıza çok sorulmaktadır. Ortalama 2 oda olarak yapılan 3x7 tipi konteyner evlerde; mutfak tezgahı, wc ve banyo olmaktadır.

İki odalı konteyner ev ne kadar?

Firmamızı arayarak iki odalı konteyner ev fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Sıfır konteyner evler kaç para?

Güncel sıfır konteyner ev fiyatları için prefabrikbiev markamızı arayarak detayları öğrenebilirsiniz.

Konteyner evlerin zemini nasıl olmalı?

Konteynerin konulacağı zemin, arazi özeliklerine uygun şekilde yapılandırılmalıdır. Subasmanı gerekiyor ise uygulanmalı ve zemin terazide olmalıdır. Alınan hazır evin ölçülerine ve ağırlığına göre ideal beton bir zemin yapılmalıdır.

Konteynerin kullanım kılavuzunda belirtildiği şekilde zeminin hazırlanması, güvenli şekilde kullanılması için oldukça önemlidir. Beton dışında sağlam nitelikte olmayan malzemeler, ahşap kalas gibi düzgün bir altyapı oluşturmayacak malzemeler kesinlikle tercih edilmemelidir. Sağlam bir zemin olması için subasman yapılmalı ve beton zemin üzerine kurulum edilmelidir.

Konteyner ev ısınır mı?

Konteyner evler gerekli yalıtım teknolojileri uygulandığında elektrikli ısıtıcılar vb. ile ısınabilir. 

Konteyner ev su geçirir mi?

Konteyner evler; yağmur ve kar yağışına dayanıklı olarak üretilirler. Genellikle 100 yıla kadar kullanım ömürleri olan bu yapılar, su geçirmez özelliklerde dizayn ediliyor. Ancak paslanmaz malzemelerle üretilmeyen konteynerlerde yağmur ve kar yağışı nedeniyle paslanmalar meydana gelebilir. Bu korozyon nedeniyle demir sac üzerinde delikler oluşabilir. Dolayısıyla bu açıklıklardan su sızıntıları oluşabilir. 

Konteyner ev alırken nelere dikkat edilmeli?

Alacağınız konteyner evin malzeme kalitesi, duvar kalınlığı, banyo ve tuvalet, çatı ve izolasyon gibi konulara çok dikkat etmelisiniz. Fiyata dahil olan işlemler ve ürünler nelerdir, bu konuları anlaşma öncesi konuşmak ileriki süreçte faydanıza olacaktır. 

Konteyner evlerin ömrü ne kadar?

Ortalama kalitede bir konteyner evi bakımlarına dikkat ederseniz 50 ila 100 yıl arasında kullanabilirsiniz. Paslanmaz malzemeden ve doğa dostu materyallerden üretilen kaliteli konteyner evleri 100 yıl veya daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Prefabrik ev mi? Konteyner ev mi tercih etmeliyim?

Prefabrik ev ve ofis projelerinde yapı elemanları modüler şekilde tasarlanabilir. Ancak konteynerler global standart ölçülere göre ve standart şekillerde üretilirler. 

Prefabrik evler istenilen özellik ve boyutlarda esnek şekilde üretilebilir. Konteyner evlerde ise uluslararası standardizasyona göre imalat ve uygulama yapılır. Bu standartların dışına çıkılamaz ve yasal izinler uluslararası standartlara göre verilir. 

Evinizi dört mevsim kullanmak istiyorsanız prefabrik ev sizin için daha doğru bir tercih olabilir. Özel amaçlar için kullanacaksınız mesela, bağ evi, tarla evi gibi; bunun yanı sıra uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız konteyner ev tercih edebilirsiniz.

Konteyner ev yapmak yasak mı?

Konteyner evler ile ilgili yasal bir düzenleme bulunmuyor. Ancak konteyner ve prefabrik yapılar, İmar Kanunu kapsamında bina tanımlamasına göre değerlendirilmekte. Bu nedenle konteyner yapılar için, ilgili belediyeden izin alınması gerekiyor. Anahtar teslimli konteyner evlerde bu izinler alınmış ve tüm tesisat kurulumları tamamlanmış olarak teslim yapılmakta. Konteyner ev yapmak için özel arazi dahi olsa İmar Yasasına göre izin alınması gerekiyor. Verilen ruhsat dahilinde ilgili arazide projeye uygun şekilde kurulum yapılabilir.

Tarlaya konteyner ev koymak yasak mı?

Tarla, bağ evi, özel yaşam alanı ve hobi bahçesi gibi yapılar için ilgili belediyeden ruhsat başvurusu yapılması gereklidir. Arsaya/ tarlaya konteyner koymak için ilgili belediyeye dilekçe ile başvuru yapılır. Tüm belgelerin eksiksiz ve yapının global standartlara uygun olması gereklidir. 

Tarlanıza izinsiz bir şekilde konteyner ev koymak yasaktır.

Konteyner ev kaçak yapıya girer mi?

Şayet ilgili belediyelerden yasal izin alınmamış ise konteyner evler kaçak yapı olarak nitelendirilir. Konteyner evlere yasal olarak kanalizasyon, temiz su ve elektrik bağlantısı yapılması için izin gereklidir. Ruhsata tabi olan bu tür yapılar için arsanın bulunduğu belediyelerden izin alınmalıdır.

Belediyeler hazır konteyner evleri, temel betonu üzerinde sabitlenmiş olması dolayısıyla bir yapı olarak nitelendiriliyor. Yapı niteliği kazanan her şey yasal izin ve ruhsata tabidir. 

Konteyner ev izni nasıl alınır?

Konteyner ev izni almak için öncelikle ruhsat başvuru dilekçesi hazırlamanız gerekiyor. 

Aşağıdaki tüm evrakları hazır hale getirdikten sonra,

 • Tapu belgesi
 • Belediyeden alınacak imar durum belgesi,
 • Kadastro müdürlüğünden aplikasyon belgesi,
 • Mimarlar odası onaylı mimari proje,
 • Mimarlar odası onaylı sicil belgesi,
 • Oda onaylı elektrik tesisat projesi,
 • Oda onaylı sıhhi tesisat projesi,
 • Zemin etüt raporu,

ilgili konteyner yapıya ilişkin tüm detayların yer aldığı bilgi formu ile yasal izin başvurusu yapılabilir. Tüm belgeler aslına uygun ve ev global standartlara uygun ise onay verilerek yasal izin alınmış olur.

Konteyner ev için ne gerekli?

Konteyner ev için ideal bir zemin gereklidir. Ayrıca kaçak yapı olmaması için belediyelerden yasal izinlerin alınmış olması oldukça önemlidir.

İç ve dış yapı malzemeleri, zemin kaplamasına dikkat ediniz. Kurulumun yapılması için su basmanı şarttır. zeminin mutlaka betondan yapılması ve çevre düzenlemenin yapılması halinde güvenli şekilde kullanılabilir. Öncelikle keşif, tasarım ve kurulumun eksiksiz şekilde yapılması elzemdir.

Konteyner ev hangi arsaya yapılır?

İmarlı arsalara ruhsat dahilinde konteyner ev yapılabiliyor.

İmarı olmayan arsalarda ise konteyner ev yapılması için arsanın yola cephesinin bulunması gerekiyor. Kadastro cepheli imarsız arsalarda en çok %5 oranında imar izni bulunur. İmarı olmayan arsalarda en çok 250 m2 büyüklüğünde bir hazır konteyner ev yapılmasına izin verilir.