tag
Fiyat
Value
Value
m2
Value
m2
Value
m2
Kat Sayısı
Firma Konumu
Oda Sayısı
Mutfak Tipi
Duvar Yüksekliği
Dış Duvar Panel
Duvar İzolasyonu
Çatı Malzemesi
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyatları ve Modelleri

x
sonuç bulundu
İdeal Ev 55m2 kampanyalı
2+1
50
m2
1
Katlı
280cm
Duvar Yüksekliği
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
EPS Köpük
Duvar İzolasyon
Trapez Sac
Çatı
Ahşap Desenli Betopan
Duvar
Amerikan Mutfak
Garanti
10 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
339900
İdeal Ev 59m2 kampanyalı
2+1
59
m2
1
Katlı
280cm
Duvar Yüksekliği
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
EPS Köpük
Duvar İzolasyon
Trapez Sac
Çatı
Ahşap Desenli Betopan
Duvar
Amerikan Mutfak
Garanti
10 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
345900
İdeal Ev 81m2 kampanyalı
3+1
81
m2
1
Katlı
280cm
Duvar Yüksekliği
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
EPS Köpük
Duvar İzolasyon
Trapez Sac
Çatı
Ahşap Desenli Betopan
Duvar
Amerikan Mutfak
Garanti
10 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
499900
İdeal Ev 90m2 ıhlara
2+1
90
m2
1
Katlı
280cm
Duvar Yüksekliği
Cam Yünü + Membran
Çatı İzolasyon
EPS Köpük
Duvar İzolasyon
Metal Kiremit
Çatı
Ahşap Desenli Betopan
Duvar
Klasik Mutfak
Garanti
10 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
665900
İdeal Ev 82m2 uygun fiyatlı
3+1
82
m2
1
Katlı
250cm
Duvar Yüksekliği
Cam Yünü
Çatı İzolasyon
EPS Köpük
Duvar İzolasyon
Trapez Sac
Çatı
Betopan
Duvar
Klasik Mutfak
Garanti
10 Yıl
Firma Konumu
İstanbul
445900

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyat Listesi 2022 Ağustos

Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları, evlerin boyut ve özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Fiyatları kat sayısına ve oda sayısına göre tablo görünümünde inceleyebilirsiniz, bütçenize uygun prefabrik yapıyı, iç ve dış malzemelerine göre filtreleyerek görüntüleyebilirsiniz.

Oda sayısı; 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak seçilebiliyor. Kat sayısı 1 veya 2 olarak uygulanabilen prefabrik evleri ofis binası veya ev olarak kullanmak mümkün. Villa konseptinde hazırlanan dubleks prefabrik evler eğitim binası veya klinik binası olarak da kullanılabiliyor.

Firma Kat Sayısı Oda Sayısı m2 Fiyat
Mega Evim Dubleks Villa 4+1 128m2 614.000 TL
Mega Evim Tek Katlı 2+1 83m2 364.800 TL
Mega Evim Tek Katlı 2+1 74m2 325.400 TL
İdeal Ev Tek Katlı 1+1 53m2 232.500 TL
Villa Tokat Dubleks Villa 3+1 105m2 460.250 TL
Villa Tokat Tek Katlı 2+1 84m2 302.400 TL
Makro Prefabrik Dubleks Villa 3+1 149m2 377.000 TL
Makro Prefabrik Dubleks Villa 3+1 136m2 366.000 TL
Makro Prefabrik Tek Katlı 2+1 90m2 255.000 TL
Erdem Prefabrik Tek Katlı 2+1 86m2 320.000 TL
İdeal Ev Tek Katlı 2+1 84m2 302.400 TL
İdeal Ev Tek Katlı 3+1 82m2 296.200 TL
İdeal Ev Tek Katlı 2+1 90m2 270.200 TL

Fiyatları etkileyen faktörler

Anahtar teslim prefabrik evlerin ortalama fiyat 345.000 TL civarındayken, fiyatlar 230.000 TL ile 614.000 TL arasında değişiyor. Yukarıdaki bölümlerde de bahsettiğimiz üzere prefabrik evlerin boyut ve özellikleri fiyatları etkiliyor. Fiyatları doğrudan etkileyen harcama kalemlerini inceleyelim.

 • Çelik kapı kalitesi
 • Pencere kalitesi
 • Tuvalet ve banyo malzemesi seçimleri
 • Mutfak tercihi; klasik mutfak veya amerikan mutfak
 • Duvar yüksekliği; 250 cm veya 280 cm
 • Dış duvar panel tercihi; betopan, ahşap desenli betopan, fugali betopan, fiber cement betopan veya sandviç panel 
 • Duvar izolasyonu tercihleri; taş yünü, cam yünü veya EPS köpük 
 • Çatı malzemesi için; trapez sac, sandviç panel ve metal kiremit

600.000 TL’ye kadar değişen anahtar teslim fiyatlarında, oda ve kat sayısı belirleyici olurken yukarıda bahsettiğimiz seçimler de bir o kadar etkili.

Anahtar Teslim Prefabrik Ev m2 Fiyatları

Yukarıdaki bölümde ülkemizdeki tecrübeli firmaların anahtar teslim prefabrik ev fiyatlarını görüntülediniz. Bu anahtar teslim anlaşma yapılan evlerin 2022 ağustos ayı güncel ortalama m2 fiyatlarını tablo görünümünde size aktaracağız.

Firma m2 Fiyatı
Mega Evim 4.530 TL
İdeal Ev 4.387 TL
Villa Tokat 3.992 TL
Makro Prefabrik 2.685 TL

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyatlarına Neler Dahil?

Prefabrik evlerin anahtar teslim fiyatı, ekstra işlemlerin fiyata dahil edilmesiyle ortaya çıkar. İlk aşamada oluşturulan taslak ve kullanılacak malzemelere göre, henüz proje aşamasındayken dahi, fiyat belirlemesi yapılabilir.

 • Prefabrik evin nakliyesi.
 • Prefabik evin parçalarının birleştirilmesi.
 • Elektrik ve su tesisatının döşenmesi ve çalışır duruma getirilmesi.
 • Kapı ve camların montajı.
 • Çatının montajı ve izolasyon işlemi.
 • İç ve dış boya işlemi.

listedeki işlemler anahtar teslim fiyata dahil oluyor. Pek çok firma, yukarıda bahsettiğimiz işlemleri anahtar teslim fiyatı içinde uygular. Bu işlemlerin dışında uygulamalar yapılacaksa daha farklı bir fiyatlama ortaya çıkabilir. Aşağıdaki bölümlerde bu hizmetleri daha detaylı inceliyor olacağız.

Hafriyat ve çevre toparlama işlemleri

Prefabrik evlerin çevre düzenlemesi, kurulacak arsanın temel yapısına göre belirlenir. Dağlık araziler, tarım alanları, beton zemin veya yeşil alanlara göre çevre düzenleme işlemleri yapılır. Her şeyden önce yapılacak ev ile uygulanacak çevrenin uyumlu olması ve çevreye zarar vermemesi önemlidir. Anahtar teslim prefabrik evlerde hafriyat ve çevrenin toparlanması işlemleri, fiyata dahil olarak uygulanır. Çimlendirme ve ağaçlandırma gibi çevre düzenlemesi işlemleri fiyata dahil olmamakla birlikte ekstra ücret ödenerek anahtar teslim anlaşma yapılabilir.

Zemin betonu(subasman) işlemi

Prefabrik evlerin inşası için zemin, en önemli unsurdur. İdeal, düz bir bir zemin oluşturulması, yapının sağlam temeller üzerinde olmasını sağlar. Subasman olarak bilinen zemin betonu, hemen her zemine uygulanabilir. Prefabrik evin daha sonradan zarar görmemesi ve yapısal bozukluklar oluşmaması için ilk aşamada zemin betonlaması yapılması zorunludur. Bu işlem anahtar teslim anlaşmalarda fiyata dahil edilir.

Binalarda subasman yapımının amacı; binanın zemin yüksekliğini araziden daha yükseğe çıkararak yapıyı olası dış etkilerden korumaktır. Üst temel olarak bilinen bu işlem, su basma tehlikesi veya diğer olumsuz koşulları önlemek amacıyla yapılır. Prefabrik evin, bulunduğu zeminden daha yüksekte olmasını sağlayan bir beton dökme işlemidir.

Parke ve fayans döşeme işlemleri

Parke ve fayans döşeme işlemleri, iç detaylar olarak uygulanır. Bambu, ahşap, pvc gibi isteğe göre farklı malzemelerle uygulanabilir. Anahtar teslimli prefabrik konutlarda parke ve fayans döşeme işlemleri, fiyata dahildir.

Sunulan seçenekler arasından istediğiniz renk ve modelde fayans, parke döşemesi seçebilirsiniz. Mutfak, banyo, tuvalet ve iç kısımların zeminlerine uygulanan ürünler, firma ve evin türüne göre farklılık gösterebilir. 

TV ve internet sistemleri

Anahtar teslim prefabrik evlerde TV ve internet sistemleri, kullanıma hazır şekilde teslim edilir. Su, elektrik, TV ve internet bağlantılarının hazır şekilde uygulanması, zahmetsiz ve konforlu olduğu için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Fiyata dahil olan TV ve internet sistemlerini ek işlemler yapılmasına gerek olmadan eve girdiğiniz andan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kalorifer ve doğalgaz tesisatı işlemleri

Prefabrik yapılar ve hafif çelik binalarda, kalorifer ve doğalgaz tesisatı işlemleri anahtar teslim fiyatına dahildir. Belediye ve ilgili kurumlardan alınması gereken izinler alındıktan sonra anahtarı teslim aldığınız andan itibaren doğalgaz tesisatını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kullanıma hazır prefabrik evlerde kalorifer tesisatı eksiksiz şekilde uygulanır. Kat ve oda sayısına ve binanın iç- dış yapı özelliklerine göre tesisat yapılır. Proje aşamasında belirlenen kalorifer özelliklerine göre oluşturma aşamasında tüm bağlantılar eksiksiz yapılır.

Prefabrik ofis binaları, eğitim binaları, klinikler ve şantiye binalarında da kalorifer kurulumları ve doğalgaz tesisatları kullanıma hazır şekilde teslim edilir.

Parçaların nakliyesi

Anahtar teslim prefabrik ev aldınız ve nasıl taşınacağını merak ediyorsunuz, değil mi? Şehir içi veya şehir dışı nakliye işlemleri tamamen firmaya aittir. Anahtar teslimli prefabrik evlerde size sadece anahtarı çevirmek kalıyor.

Prefabrik ev modüllerinin inşaat sahasına taşınması, yapının ölçülerine ve özelliklerine bağlı olarak yapılır. Örneğin küçük bir metrekareye sahip şantiye bloğu ise tek parçada taşınabilir. Ancak kapsamlı bir villa ve çok katlı yapı ise tek parçada taşınması çok mümkün olmayacaktır.

İnşaat sahasına taşınan modüller, projenin aslına uygun şekilde alanda kurulum edilir. Çelik konstrüksiyonlu yapılar ve hafif malzemeli tüm prefabrik yapılar, modüller halinde inşaat alanına taşınır. Bu alanda projeye uygun şekilde kurulur ve tesisat bağlantıları, belirlenen özelliklere göre uygulanır.

Öncesinde yapılan subasman işlemleri ve çevre toparlaması sonrasında kuruluma hazır hale gelen alana kurulum yapılır. Kurulumun sorunsuz yapılması için mutlaka zeminin daha önceden hazırlanmış olması gereklidir.

Artı ve Eksi Yönleriyle Anahtar Teslim Prefabrik Ev Almak

Anahtar teslim prefabrik ev almanın en büyük avantajı zahmetsiz olmasıdır. Gerek inşaat aşaması gerek yasal prosedürler evrak işleri ve izinlerle uğraşmanıza gerek olmadan anahtarı çevirir ve evinizin konforunu yaşamaya başlarsınız. Size yalnızca istediğiniz evi ve özelliklerini seçmek kalıyor.

Tüm işlemleri firmanız hallediyor

Anahtar teslim prefabrik ev almanın en büyük avantajı zahmetsiz olmasıdır. Gerek inşaat aşaması gerek yasal prosedürler evrak işleri ve izinlerle uğraşmanıza gerek olmadan anahtarı çevirir ve evinizin konforunu yaşamaya başlarsınız. Size yalnızca istediğiniz evi ve özelliklerini seçmek kalıyor.

 • Usta bulmakla uğraşmayın.
 • İş gücü ve ağır inşaat uğraşlarını siz düşünmeyin.
 • Arazi işlerini firmanız halletsin.
 • TV, internet, kalorifer, doğalgaz, iç ve dış zemin- kaplama işlerine ayrı zaman harcamayın.
 • Sürpriz harcamalarla karşılaşmayın.

Anahtar teslim anlaşmaların dezavantajları var mı?

Anahtar teslim prefabrik ev almanın dezavantajları yok denecek niteliktedir. Tam istediğiniz gibi bir evi kullanıma hazır şekilde teslim almak kullanıcılar için gayet konforlu gözüküyor.

Anahtar teslimli prefabrik evler, kısa sürede teslim edildiği için zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Her bütçeye uygun ve istenilen özelliklerde yapıldığı için maliyet açısından da oldukça avantajlıdır. Depreme dayanıklı olduğu için can ve mal güvenliğinin sağlanmasında tercih edilen yapılar arasındadır.

İzolasyon konusunda başarılı olan prefabrik evler, enerji verimliliği bakımından da sizlere avantaj sağlar. Ses ve ısı yalıtımında ideal ve oldukça konforlu yapılardır.

Diğer Yapıları keşfet

İstediğiniz konumda bütçeniz dahilinde hayalinizdeki evi inşaa edebilecek profesyonel ve tecrübeli prefabrik firmalarından ücretsiz teklif alın.

Prefabrik ev link card görseli
Prefabrik Ev
çelik ev link card görseli
Çelik Ev
prefabrik şantiye link card görseli
Prefabrik Şantiye
prefabrik konteyner link card görseli
Prefabrik Konteyner
Güvenilir prefabrik firmalarından teklif alın
Ücretsiz Teklif Al