tag
Fiyat
Value
Value
m2
Value
m2
Value
m2
Kat Sayısı
Firma Konumu
Oda Sayısı
Mutfak Tipi
Duvar Yüksekliği
Dış Duvar Panel
Duvar İzolasyonu
Çatı Malzemesi
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyatları ve Modelleri

x
sonuç bulundu
No items found.

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyat Listesi 2022 Ağustos

Anahtar teslim prefabrik ev fiyatları, evlerin boyut ve özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor. Fiyatları kat sayısına ve oda sayısına göre tablo görünümünde inceleyebilirsiniz, bütçenize uygun prefabrik yapıyı, iç ve dış malzemelerine göre filtreleyerek görüntüleyebilirsiniz.

Oda sayısı; 1+0, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak seçilebiliyor. Kat sayısı 1 veya 2 olarak uygulanabilen prefabrik evleri ofis binası veya ev olarak kullanmak mümkün. Villa konseptinde hazırlanan dubleks prefabrik evler eğitim binası veya klinik binası olarak da kullanılabiliyor.

Firma Kat Sayısı Oda Sayısı m2 Fiyat
İdeal Ev Dubleks Villa 4+1 128m2 ?
İdeal Ev Tek Katlı 2+1 83m2 ?
İdeal Ev Tek Katlı 2+1 74m2 ?
İdeal Ev Tek Katlı 1+1 53m2 ?
İdeal Ev Dubleks Villa 3+1 105m2 ?
ideal Ev Tek Katlı 2+1 84m2 ?
ideal Ev Dubleks Villa 3+1 149m2 ?
İdeal Ev Dubleks Villa 3+1 136m2 ?
İdeal Ev Tek Katlı 2+1 90m2 ?
İdeal Ev Tek Katlı 2+1 86m2 ?
İdeal Ev Tek Katlı 2+1 84m2 ?
İdeal Ev Tek Katlı 3+1 82m2 ?
İdeal Ev Tek Katlı 2+1 90m2 ?

Fiyatları etkileyen faktörler

Anahtar teslim prefabrik evlerin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Yukarıdaki bölümlerde de bahsettiğimiz üzere prefabrik evlerin boyut ve özellikleri fiyatları etkiliyor. Fiyatları doğrudan etkileyen harcama kalemlerini inceleyelim.

 • Çelik kapı kalitesi
 • Pencere kalitesi
 • Tuvalet ve banyo malzemesi seçimleri
 • Mutfak tercihi; klasik mutfak veya amerikan mutfak
 • Duvar yüksekliği; 250 cm, 280 cm ve 300 cm
 • Dış duvar panel tercihi; betopan, ahşap desenli betopan, fugali betopan, fiber cement betopan veya sandviç panel 
 • Duvar izolasyonu tercihleri; taş yünü, cam yünü veya EPS köpük 
 • Çatı malzemesi için; trapez sac, sandviç panel ve metal kiremit

Anahtar teslim fiyatlarında, oda ve kat sayısı belirleyici olurken yukarıda bahsettiğimiz seçimler de bir o kadar etkili.

Anahtar Teslim Prefabrik Ev m2 Fiyatları

2023 ekim ayı itibarı ile anahtar teslim prefabrik ev m2 fiyatlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz

Firma m2 Fiyatı
İdeal Ev ?
İdeal Ev ?
İdeal Ev ?
İdeal Ev ?

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Fiyatlarına Neler Dahil?

Prefabrik evlerin anahtar teslim fiyatı, ekstra işlemlerin fiyata dahil edilmesiyle ortaya çıkar. İlk aşamada oluşturulan taslak ve kullanılacak malzemelere göre, henüz proje aşamasındayken dahi, fiyat belirlemesi yapılabilir.

 • Prefabrik evin nakliyesi.
 • Prefabik evin parçalarının birleştirilmesi.
 • Elektrik ve su tesisatının döşenmesi ve çalışır duruma getirilmesi.
 • Kapı ve camların montajı.
 • Çatının montajı ve izolasyon işlemi.
 • İç ve dış boya işlemi.

listedeki işlemler anahtar teslim fiyata dahil oluyor. Pek çok firma, yukarıda bahsettiğimiz işlemleri anahtar teslim fiyatı içinde uygular. Bu işlemlerin dışında uygulamalar yapılacaksa daha farklı bir fiyatlama ortaya çıkabilir. Aşağıdaki bölümlerde bu hizmetleri daha detaylı inceliyor olacağız.

Hafriyat ve çevre toparlama işlemleri

Prefabrik evlerin çevre düzenlemesi, kurulacak arsanın temel yapısına göre belirlenir. Dağlık araziler, tarım alanları, beton zemin veya yeşil alanlara göre çevre düzenleme işlemleri yapılır. Her şeyden önce yapılacak ev ile uygulanacak çevrenin uyumlu olması ve çevreye zarar vermemesi önemlidir. Anahtar teslim prefabrik evlerde hafriyat ve çevrenin toparlanması işlemleri, fiyata dahil olarak uygulanır. Çimlendirme ve ağaçlandırma gibi çevre düzenlemesi işlemleri fiyata dahil olmamakla birlikte ekstra ücret ödenerek anahtar teslim anlaşma yapılabilir.

Zemin betonu(subasman) işlemi

Prefabrik evlerin inşası için zemin, en önemli unsurdur. İdeal, düz bir bir zemin oluşturulması, yapının sağlam temeller üzerinde olmasını sağlar. Subasman olarak bilinen zemin betonu, hemen her zemine uygulanabilir. Prefabrik evin daha sonradan zarar görmemesi ve yapısal bozukluklar oluşmaması için ilk aşamada zemin betonlaması yapılması zorunludur. Bu işlem anahtar teslim anlaşmalarda fiyata dahil edilir.

Binalarda subasman yapımının amacı; binanın zemin yüksekliğini araziden daha yükseğe çıkararak yapıyı olası dış etkilerden korumaktır. Üst temel olarak bilinen bu işlem, su basma tehlikesi veya diğer olumsuz koşulları önlemek amacıyla yapılır. Prefabrik evin, bulunduğu zeminden daha yüksekte olmasını sağlayan bir beton dökme işlemidir.

Parke ve fayans döşeme işlemleri

Parke ve fayans döşeme işlemleri, iç detaylar olarak uygulanır. Bambu, ahşap, pvc gibi isteğe göre farklı malzemelerle uygulanabilir. Anahtar teslimli prefabrik konutlarda parke ve fayans döşeme işlemleri, fiyata dahildir.

Sunulan seçenekler arasından istediğiniz renk ve modelde fayans, parke döşemesi seçebilirsiniz. Mutfak, banyo, tuvalet ve iç kısımların zeminlerine uygulanan ürünler, firma ve evin türüne göre farklılık gösterebilir. 

TV ve internet sistemleri

Anahtar teslim prefabrik evlerde TV ve internet sistemleri, kullanıma hazır şekilde teslim edilir. Su, elektrik, TV ve internet bağlantılarının hazır şekilde uygulanması, zahmetsiz ve konforlu olduğu için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Fiyata dahil olan TV ve internet sistemlerini ek işlemler yapılmasına gerek olmadan eve girdiğiniz andan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kalorifer ve doğalgaz tesisatı işlemleri

Prefabrik yapılar ve hafif çelik binalarda, kalorifer ve doğalgaz tesisatı işlemleri anahtar teslim fiyatına dahildir. Belediye ve ilgili kurumlardan alınması gereken izinler alındıktan sonra anahtarı teslim aldığınız andan itibaren doğalgaz tesisatını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Kullanıma hazır prefabrik evlerde kalorifer tesisatı eksiksiz şekilde uygulanır. Kat ve oda sayısına ve binanın iç- dış yapı özelliklerine göre tesisat yapılır. Proje aşamasında belirlenen kalorifer özelliklerine göre oluşturma aşamasında tüm bağlantılar eksiksiz yapılır.

Prefabrik ofis binaları, eğitim binaları, klinikler ve şantiye binalarında da kalorifer kurulumları ve doğalgaz tesisatları kullanıma hazır şekilde teslim edilir.

Parçaların nakliyesi

Anahtar teslim prefabrik ev aldınız ve nasıl taşınacağını merak ediyorsunuz, değil mi? Şehir içi veya şehir dışı nakliye işlemleri tamamen firmaya aittir. Anahtar teslimli prefabrik evlerde size sadece anahtarı çevirmek kalıyor.

Prefabrik ev modüllerinin inşaat sahasına taşınması, yapının ölçülerine ve özelliklerine bağlı olarak yapılır. Örneğin küçük bir metrekareye sahip şantiye bloğu ise tek parçada taşınabilir. Ancak kapsamlı bir villa ve çok katlı yapı ise tek parçada taşınması çok mümkün olmayacaktır.

İnşaat sahasına taşınan modüller, projenin aslına uygun şekilde alanda kurulum edilir. Çelik konstrüksiyonlu yapılar ve hafif malzemeli tüm prefabrik yapılar, modüller halinde inşaat alanına taşınır. Bu alanda projeye uygun şekilde kurulur ve tesisat bağlantıları, belirlenen özelliklere göre uygulanır.

Öncesinde yapılan subasman işlemleri ve çevre toparlaması sonrasında kuruluma hazır hale gelen alana kurulum yapılır. Kurulumun sorunsuz yapılması için mutlaka zeminin daha önceden hazırlanmış olması gereklidir.

Artı ve Eksi Yönleriyle Anahtar Teslim Prefabrik Ev Almak

Anahtar teslim prefabrik ev almanın en büyük avantajı zahmetsiz olmasıdır. Gerek inşaat aşaması gerek yasal prosedürler evrak işleri ve izinlerle uğraşmanıza gerek olmadan anahtarı çevirir ve evinizin konforunu yaşamaya başlarsınız. Size yalnızca istediğiniz evi ve özelliklerini seçmek kalıyor.

Tüm işlemleri firmanız hallediyor

Anahtar teslim prefabrik ev almanın en büyük avantajı zahmetsiz olmasıdır. Gerek inşaat aşaması gerek yasal prosedürler evrak işleri ve izinlerle uğraşmanıza gerek olmadan anahtarı çevirir ve evinizin konforunu yaşamaya başlarsınız. Size yalnızca istediğiniz evi ve özelliklerini seçmek kalıyor.

 • Usta bulmakla uğraşmayın.
 • İş gücü ve ağır inşaat uğraşlarını siz düşünmeyin.
 • Arazi işlerini firmanız halletsin.
 • TV, internet, kalorifer, doğalgaz, iç ve dış zemin- kaplama işlerine ayrı zaman harcamayın.
 • Sürpriz harcamalarla karşılaşmayın.

Anahtar teslim anlaşmaların dezavantajları var mı?

Anahtar teslim prefabrik ev almanın dezavantajları yok denecek niteliktedir. Tam istediğiniz gibi bir evi kullanıma hazır şekilde teslim almak kullanıcılar için gayet konforlu gözüküyor.

Anahtar teslimli prefabrik evler, kısa sürede teslim edildiği için zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Her bütçeye uygun ve istenilen özelliklerde yapıldığı için maliyet açısından da oldukça avantajlıdır. Depreme dayanıklı olduğu için can ve mal güvenliğinin sağlanmasında tercih edilen yapılar arasındadır.

İzolasyon konusunda başarılı olan prefabrik evler, enerji verimliliği bakımından da sizlere avantaj sağlar. Ses ve ısı yalıtımında ideal ve oldukça konforlu yapılardır.

Diğer Yapıları keşfet

İstediğiniz konumda bütçeniz dahilinde hayalinizdeki evi inşaa edebilecek profesyonel ve tecrübeli prefabrik firmalarından ücretsiz teklif alın.

Prefabrik ev link card görseli
Prefabrik Ev
çelik ev link card görseli
Çelik Ev
prefabrik şantiye link card görseli
Prefabrik Şantiye
prefabrik konteyner link card görseli
Konteyner
Güvenilir prefabrik firmalarından teklif alın
Ücretsiz Teklif Al